Warning: require() [function.require]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/share/pear/mime_mail.class.php) is not within the allowed path(s): (/tmp:/usr/share/php:/usr/local/lib/php/pear:/etc/apache2/scripts:/usr/local/etc/apache22/scripts:/home/html/upsejmatere.sk) in /home/html/upsejmatere.sk/upsejmatere.sk/lib/mail.inc.php on line 3
U psej matere
MIŠKA

Miška, ktorú sme tak dlho ponúkali na adopciu má nový, pardon staronový domov. S definitívnou platnosťou zostáva u mňa. Je to prítulná, milá mačička a nemyslím, že by som akceptovala dať ju preč. S mačiatkami je to iné, tie nastupujú novú cestu. Vždy si vyžiadam adresu a snažím sa udržiavať kontakt s novými majiteľmi. Napriek tomu nie som si istá, (prepáčte všetci), že by bolo inde o Mišku tak postarané, ako u mňa. Naviac si zvykla. S ostatným mojim mačacím osadenstvom sa akceptujú. Je skôr tichá a nevtieravá. Ale hrozný mazel, keď sa venujem len jej. Je pravda, že tu máme jeden veľký problém. Miška je síce vekovo staršia, ale služobne mladšia ako moja 4 ročná Mačička Maličká (áno, to je jej celé oficiálne meno). Mačička Maličká je, musím priznať, môj maznáčik číslo jedna medzi ostatnými mojimi maznáčikmi.
Miška bola spočiatku zavretá v jednej izbe, ktorú potom automaticky považovala za svoje územie. Zaujímavé, že kocúrov si nevšímala, ale Mačičku Maličkú odháňala – no, priam hnala preč. Proste moje dve „baby“ si nepadli do oka. Svoje zohrala žiarlivosť. Po čase sa karta obrátila a Mačička Maličká začala Mišku prenasledovať. Prerástlo to až do teroru. Sem tam som musela rozháňa vreštiaci chumel, chlpy lietali na všetky strany a sem tam tiekla aj krv. Miška sa začala báť chodiť aj na mačaciu toaletu a vznikli tak aj nepríjemné situácie. Musela som pristúpiť k opatreniam. Miška bola na noc zatváraná a na balkóne mala svoj vlastný záchodík. Hrany sa trošičku otupili, ale sem tam nám tu dochádza k nepriateľským stretom.
  Pred dvoma týždňami musela byť Mačička Maličká operovaná, lebo začala krívať a vyšetrením sa zistilo, že stará zlomenina operovaná pred dvoma rokmi sa nezrástla. Táto nová situácia priniesla ďalší posun vo vzťahoch medzi týmito dvoma. Mačička Maličká paradoxne hľadala útočište v izbe – hovorím jej mačacia izba – v ktorej bola Miška už dlhodobým obyvateľom a z ktorej práve kvôli Mačičke Maličkej takmer vôbec nevychádzala. Indispozícia Mačičky Maličkej Mišku oslobodila. Práve teraz tu sedí vedľa mňa. Už sa nebojí vyjsť zo svojho azylu. Nemajú sa radi naďalej, ale zatiaľ nám tu vládne prímerie. Mačičke Maličkej dnes vyberali stehy a spinká tiež tu blízko mňa za dverami. Držte mi palce, aby nám toto prímerie zotrvalo.

Ing.Helena Jakubčíková, 30.10.2003

©2008 NiCK.n17 NEXT176 || CHIMERA CMS