Pozor na pády mačičiek z nezabezpečených okien a balkónov !!!

Mačičky sú malí lovci. Zaujme ich okolo letiaca muška, či vtáčik a vtedy zvieratko stráca ostražitosť a nasleduje lov na korisť. Hlavne mačičky žijúce v byte nie sú pripravené na nástrahy pádu.
Poviete si, moja mačička je kľudná, alebo je zvyknutá, ešte nikdy nevypadla. Veľa mačiek však už takto prišlo k ťažkým úrazom, veľa krát museli ich život ukončiť, lebo poškodenia vnútorných orgánov boli žiaľ už neliečiteľné.
Zlomeniny mačička zvládne, ale je to pre ňu zbytočná bolesť. Pri páde z nižších poschodí zas hrozí strata zvieratka.

Preto treba balkón, či okno poriadne zabezpečiť. Obyčajná sieťka proti hmyzu však nestačí, treba ju kombinovať s pletivom.
Sieť, ktorá býva dodávaná k plastovým oknám, mačička dokáže vytlačiť z rámu.
Na trhu je dostať poplastovane pletivo, ktoré má dobrú pevnosť a dá sa s ním dobre zabezpečiť okno, či balkón.

Ďaľším nebezpečím je otvorená ventilačka tvaru V. Sú známe nešťastné zaseknutia v jej otvore. Bez pomoci sa mačička zasekáva hlbšie a hlbšie do V a jej život je ohrozený, veľa krát nie je už pomoci :(
V zahraničí sú dostať na tento účel mriežky na okno, ale dajú sa vyrobiť aj z vyššie spomínaného poplastovaného pletiva, šikovný človek to ľahko zvládne. Keď sa skombinujú s polohovačom na otvorenie ventilačky, je okno bezpečné.

Stránky na inšpiráciu:
http://www.mackysos.sk/index.php?stred=./surne/index.php&id=276
na stránke www.mackysos.sk sa dá nájsť viac diskusií i článkov o tejto téme
http://www.happycat.sk/balkon.htm
http://www.katzenschutznetz.de

Ak máte nejaké otázky k tejto téme, môžete napísať na mail stránok pezinok@upsejmatere.sk, rada poradím ako uchrániť mačičku pred pádom. Keď máte dobrý tip napíšte tiež, poradíte tak ostatným.

 

 

©2008 NiCK.n17 NEXT176 || CHIMERA CMS